Maloni jūsų kiemo aplinka

Mes norime, kad Jūs būtumėte patenkinti mūsų atliktais darbais: paruoštu ir įgyvendintu projektu, įveista veja, pasodintu gėlynu, sumontuota laistymo sistema.

Rašykite mums: info@fagus.lt

Straipsniai ir naujienos

Gėlių vazonuose laistymas

Ilgas ruduo buvo naudingas Lietuvos gėlininkams. Išsitęsęs sezonas skatino pirkti chrizantemas ir kitas rudenines gėles. Trumpai, kuo laistomos vazonuose auginamos gėlės ir kiti augalai gėlininkystės ūkiuose.

Vazonuose augančių gėlių laistymui naudojamos kapiliarinės augalų drėkinimo sistemos su išoriniais emiteriais (lašintuvais) arba kapiliariniu vamzdeliu. Šie elementai užtikrina tolygų vandens tiekimą į vazoną. 

Sistema su lašintuvais susideda iš vamzdžio, kuriuo tiekiamas vanduo, į jį pajungto lašintuvo, kuris dozuoja vandenį, vandens paskirstymo elementų, kurie paskirsto vandenį į kelis vazonus (dažniausiai keturis) ir vamzdelių su kuoliukais, kurie įsismeigia į vazoną. Tokia sistema dar vadinama Black Spider (Juodasis voras). 

Kita sistema naudojama vazoninių augalų laistymui paremta plonu vamzdeliu, kuris atlieka, vandens dozavimo funkciją. Sistema paprastesnė, nes nėra lašintuvo ir jungčių srauto paskirstymui. Labai svarbu, kad visi vamzdeliai eilėje būtų vienodo ilgio, nes tik taip galima užtikrinti tolygų vandens srautą. 

Pastaroji sistema pigesnė, bet ne tokia universali. Dėl sąlyginai didesnio vandens srauto, ji nenaudojama ilgesnėms augalų eilėms. 

Abi sistemos labai tiksliai dozuoja vandenį. Prie tokių sistemų galima prijungti ir trąšų dozavimo įrangą, taip palengvinant augalų auginimą ir laistymą. Tokiomis sistemomis laistomos vazonuose auginamos daržovės (agurkai, pomidorai) dekoratyviniai augalai.

Daugiau informacijos galime suteikti tiesiogiai susisiekus su mumis.

Atgal